Hoppa till innehåll
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Jaktsidan

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 2019-01-12 in Inlägg

  1. Ken1
    2 points
    Chili marinerad ryggbiff av kinnekulledovhjort. Klyftpotatis grönsallad och hickory sås........ Ingen bild. Va jätte gott och tog snabbt slut ?
  2. Patrik L
    Om jag inte har sagt det innan så lär det bli lite hoppande fram och tillbaka då jag går lös där jag känner för det för stunden... Nåväl, nu var det beslutsdags. Jag har införskaffat en uppsättning leupold qr baser. Bekymret är att dom är gjorda för att sitta på en låda utan bula för laddram. Alternativ ett är att fräsa ur i framkant under den bakre basen för att den ska gå fri över bulan. Det funkar men är kanske inte den snyggaste lösningen. Fördelen är att man inte gör ingrepp i lådan som sen behöver åtgärdas med ytbehandling. Alternativ två är att helt sonika slipa ner bulan. Fördelen här är att det bli lite snyggare, men man tappar lite av styrningen för laddramarna. Då jag inte kan se mig själv springandes runt med ett gäng laddramar skrikandes "git some" någon gång framöver så gick jag på det senare. Handfil och tålamod. Jävlar vad mycket tålamod... Är väl lite mer än hälften igenom jobbet än så länge. Får se hur långt jag orkar ikväll. /Patrik
  3. qvarnhill
    2 points
    Var ju i alla fall hemma å eldade så det var ju enkelt att släppa loss fantasin... Fläskstek med asiatisk ton av ingefära och chilli bland annat. Den egengjorda sötsura såsen blev galet bra!
  4. lasse_c
    Du sade det själv idag P, ibland är det stolpe ut, ibland stolpe in. Det vänder!
  5. redtop
    1 point
    Baconlindad köttfärslimpa på älg, potatisstomp med trattkantareller, gräddsås, pressgurka och vinbärsgele. Zinfandel i glasen. Fånigt gott!
  6. vandraren
    Den är tänkt för alla som vill ventilera förhoppningar innan jakten. Jag har tagit paus då det tyx vara jinxarnas moder..... p.
  7. Knipan
    Då är vi på samma jakt, i år också ? Bara hoppas vi slipper ringa brandkåren för att apportera gris....
  8. Sako_Finnbear
    Då var bössan inskjuten med pipvikt monterad! (Inskjuten mitt i på 30 meter.) Sedan blev den givetvis ett par träningstavlor: Mycket nöjd med vad bössan presterar med endast ett 4x32 kikarsikte! Weihrauch HW30s. Gamo 4x32. RWS Hobby 5,5mm 11,9gr. 20 meter stående med skjutkäpp, 5 skott. Weihrauch HW30s. Gamo 4x32. RWS Hobby 5,5mm 11,9gr. 10 meter stående med skjutkäpp, 5 skott.
  9. Sako_Finnbear
  10. M-Ola
    Nu sitter jag på pass. Fick en dovkalv på vägen upp.
This leaderboard is set to Stockholm/GMT+02:00

Account

Navigation

Sök

Sök

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.