Publicerat November 7, 200817 yr Önskar kommentarer på halvautomat Benelli? Fungerar automatiken bra? Är 308 bra som allroundbössa? Lasse
Publicerat November 7, 200817 yr 308 är en ypperlig kalliber för en halvauto, lika så 9,3. Har inte provat Benellis halvauto, men har hört att browning skall vara bättre. vad ska du jaga? //Kent
Publicerat November 7, 200817 yr Personligen tycker jag bättre om benelli än browning. Jag har skjutit en del med en benelli comfort 30-06. Mycket trevlig bössa med täta träffbilder och förhållandevis bra trycke.
Publicerat November 12, 200817 yr Äger en Benelli 30.06 och jag har då inte haft några problem överhuvud taget med den.. laddar om som en dröm och har inte haft ett enda klick på 2 år.. plus att du kan välja mellan en snygg trä eller en praktisk plast. tog en plast själv.. såg att jänkarna kan köpa en i cammo som såg helt ok ut!
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.