Publicerat Juni 8, 200916 yr Jag blir lite orolig när jag läste i ”våra hagelvapen” om att vissa Classic vapen inte var något att hänga i julgranen. Jag väntar just nu på licensen för en Classic 70 6,5x55:a. Bössan känns ruskigt bra och den hamnar exakt rätt när jag gör anläggning. Så nu undrar jag givetvis om jag har köpt något skräp, eller om det finns hopp om att jag skaffat mig en god jaktkompis?
Publicerat Juni 8, 200916 yr Som jag skrev i någon tråd så köpte jag en Classic för massa år sedan och var tvungen att byta trycke för det var värdelöst i övrigt är det trevligare än både den Mausern och den Rugern jag haft tidigare.. Den kostde bara 1500kr och var skjuten 20 skott
Publicerat Juni 8, 200916 yr den classic jag hade i 6,5x55 var inte bra alls och den ända bössa jag saknar mindre är min gamla m 96 i 9,3x62.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.