Publicerat Januari 22, 201016 yr Hej, mitt nyförvärv visas med kassa bilder om någon är intresserad. Mycket glad över skicket, smått otroligt för en bössa med runt 35 år på "kolven". enjoy In display: Winchester 70 XTR 6.5x55 Nikon Monarch III 2.5-10x42 BDC Warne snabbfäste
Publicerat Januari 22, 201016 yr Sweet dude!!! Du kan verkligen vara stolt över din bössa och sikte Win 70 är en av de snyggaste bössor jag vet.
Publicerat Januari 22, 201016 yr Nästan lika fin som min M/70 Ska vi byta? Skämt åsido, det var en fin rigg det där!
Publicerat Januari 22, 201016 yr Mycket fin bössa, ser väldigt trevlig ut! Skulle vilja ha en likadan själv i din kaliber som komplement till min Winchester 70 XTR i 30.06.
Publicerat Januari 22, 201016 yr Grattis, vi har tvillingbössor Där har du en god vän som kan tjänstgöra i många år utan att skämmas för sig Min skjuter väldigt tätt med rätt ammo, hoppas din är lika bra.
Publicerat Januari 22, 201016 yr Författare Sweet dude!!!Du kan verkligen vara stolt över din bössa och sikte Win 70 är en av de snyggaste bössor jag vet. Nästan lika fin som min M/70 Ska vi byta? Skämt åsido, det var en fin rigg det där! tackar tackar. lite stolt är jag thihi Känner min jävligt nöjd! Lågt montage, bra kontakt. I nuläget kan jag beskriva det som lycka
Publicerat Januari 22, 201016 yr Lite porrig bild dock... Iförd endast strumpor på en fäll Sweet bössa!
Publicerat Januari 22, 201016 yr Författare Grattis, vi har tvillingbössor Där har du en god vän som kan tjänstgöra i många år utan att skämmas för sig Min skjuter väldigt tätt med rätt ammo, hoppas din är lika bra. japp, får väl tävla någon dag Ja det tror jag med, hoppas det blir grundbössan som man sedan kompletterar med andra och som inte lämnar skåpet!
Publicerat Januari 22, 201016 yr Författare Lite porrig bild dock... Iförd endast strumpor på en fäll Sweet bössa! hahah aa, Ska vara med i Slitz Då skulle du se bilderna innan som jag tog vid diskbänken där flickvännen gör morotskaksmuffins. haha slänger upp en bild. kul kul. Och nu vill jag inte höra någon som klagar på mitt fina studentkök här!!! Ni lär aldrig beklaga er över erat kök efter det här haha. detta var det enda stället bilderna blev någorlunda med ljus och så. mvh
Publicerat Januari 23, 201016 yr Författare Finns inget att klaga på med en så vacker köksinredning! tackar tackar. hehe längtar tills man slutar plugga om man säger så... så man får väl pynta så gott det går kul att folk verkar tycka dem är bra, så bra så man vill ha en till Läste på något amerikanskt forum om en som hade fyra tror jag och han ville ha fler mvh!
Publicerat Januari 24, 201016 yr Jag vill ha en i .458 win mag Dito..Fast en Brno 602 eller Ruger Mark II skulle fungera bra med..Önskar att man bodde i Finland och inte Sverige..
Publicerat Januari 24, 201016 yr Författare Jag vill ha en i .458 win mag Dito..Fast en Brno 602 eller Ruger Mark II skulle fungera bra med..Önskar att man bodde i Finland och inte Sverige.. Jag har siktat in mig på .458 Lott!!! antar att ni handladdar Var på banan en sväng, synd att man inte får skjuta studsare föränn i april. så smart man är va. blev en 18 runda på skeeten iaf. tyckete jag va okej för -6 och handskar o jacka. // west coast gunner
Publicerat Februari 18, 201016 yr Författare Är det rekommenderat med klickpatron i kulgevär? Vet inte om det finns till 22 lr men ska den vara avtryckt eller uppspänd?
Publicerat Februari 18, 201016 yr Fin bössa, suverän kaliber. Ett vapen i trä och metall, hur trevligt är inte det? Har själv alltid gillat Winchester M/70, även dom efter -64 och inte bara "pre". Dom har haft sina kvalitetsdopp genom åren men har lyckats undvika dom exemplaren. Skulle gärna ha en i .375 eller .458, som nämndes ovan. Eller kanske .300H&H med rejält lång pipa... Använder själv alltid klickpatron till mina centralantända kalibrar vid torrträning. Känns bättre och skonsammare mot prylarna helt enkelt. Se bara till att inte ha skarpa smällar framme när du torrtränar. Helst inte ens i samma rum. Klickpatroner till kantantända patroner har jag inte sett, men finns säkert. Jag har torrklickat "tomt" med mina .22LR. mvh Danne
Publicerat Februari 18, 201016 yr Författare Fin bössa, suverän kaliber.Ett vapen i trä och metall, hur trevligt är inte det? Har själv alltid gillat Winchester M/70, även dom efter -64 och inte bara "pre". Dom har haft sina kvalitetsdopp genom åren men har lyckats undvika dom exemplaren. Skulle gärna ha en i .375 eller .458, som nämndes ovan. Eller kanske .300H&H med rejält lång pipa... Använder själv alltid klickpatron till mina centralantända kalibrar vid torrträning. Känns bättre och skonsammare mot prylarna helt enkelt. Se bara till att inte ha skarpa smällar framme när du torrtränar. Helst inte ens i samma rum. Klickpatroner till kantantända patroner har jag inte sett, men finns säkert. Jag har torrklickat "tomt" med mina .22LR. mvh Danne Tackar tackar! Ja de finns en del som vill ha de lite grövre doningarna har jag märkt. Gillar bössan skarpt. Jag tänkte mer på om man ska klicka av så stiftet vilar mot patronen innan man ställer in den i skåpet som på ett hagelgevär. Kan tänka mig att de inte finns till 22a men man får ju fråga hehe. mvh
Publicerat Februari 18, 201016 yr Nä, slacka bara fjädern (håll in avtryckaren samtidigt som du stänger slutsycket) innan du ställer undan bössan, då behöver inte klickpatronen vara i. Med ett brytvapen blir det ju annorlunda. mvh Danne
Publicerat April 26, 201016 yr Författare Kom över en kolv till bössan. pest eller kolera? billig var den iaf. obs kommer nog inte att jaga med bössan utan det blir mest banskytte ett tag nu.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.