Publicerat Februari 23, 201016 yr Hej! Jag och en till har fått som uppdrag att sparka igång en allt för länge obefintlig ungdomsverksamhet på Hisingen Göteborg jaktvårdskrets. Vi är undrar om det är någon som har kontakter antingen privat eller via kommun/landsting för jakter. Vi är mycket intresserade utav jakt efter fågel som duva och gås i södra sverige men självklart är vi öppna för förslag då jag vet att detta är ett svårt område. Tack på förhand. Mvh
Publicerat Februari 24, 201016 yr Ta kontakt med Lilla Edets jvk, de har en verksamhet och kommunen har hjälpt till med en markbit. Kanske de har bra tips på hur du/ni kangå till väga. Önskar er lycka till!!!
Publicerat Februari 25, 201016 yr Hej!Jag och en till har fått som uppdrag att sparka igång en allt för länge obefintlig ungdomsverksamhet på Hisingen Göteborg jaktvårdskrets. Vi är undrar om det är någon som har kontakter antingen privat eller via kommun/landsting för jakter. Vi är mycket intresserade utav jakt efter fågel som duva och gås i södra sverige men självklart är vi öppna för förslag då jag vet att detta är ett svårt område. Tack på förhand. Mvh Titta på Tjörns JVK Forum, Där har precis kommit in ett medelande om en snubbe som verkar vilja ha hjälp med predatorer (räv) om det är intressant.
Publicerat Februari 25, 201016 yr Författare Titta på Tjörns JVK Forum,Där har precis kommit in ett medelande om en snubbe som verkar vilja ha hjälp med predatorer (räv) om det är intressant. givetvis. man måste ju vara öppen för allt när det gäller sånt här och det är många som verkar vara mycket positiva till rävjakt just. Tack för tipset.
Publicerat Februari 25, 201016 yr Författare Ta kontakt med Lilla Edets jvk, de har en verksamhet och kommunen har hjälpt till med en markbit. Kanske de har bra tips på hur du/ni kangå till väga.Önskar er lycka till!!! Jag har hört att de är aktiva. Skall undersöka saken! tack för tippsen. Som sagt all jakt är välkommen och inte bara de jaktformer jag beskrev i första. keep em coming! mvh
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.