Publicerat Mars 9, 201016 yr Någon som vet om en 308 Wi vänster, undrar om den här Howa M1500 Hogue Stainless görs i vänsterutförande?
Publicerat Mars 9, 201016 yr Någon som vet om en 308 Wi vänster, undrar om den här Howa M1500 Hogue Stainless görs i vänsterutförande? Ruger 77 görs allefall i vänster och det är samma bössa har jag för mig. Eller så var det Howa och ruger som var samma Men vänta det här blev ett galet inlägg. vid närmare eftertanke är det nog Howa och Ruger som är samma, och görs i vänster men bara i kal 30-06..
Publicerat Mars 9, 201016 yr Remington har ett par vänsterbössor i 308 win med kort låda. Inte som på te x Tikka T3an dvs som tydligen har någon slags one size fits all?
Publicerat Mars 9, 201016 yr Någon som vet om en 308 Wi vänster, undrar om den här Howa M1500 Hogue Stainless görs i vänsterutförande? Vet om en Remington 788 vänster 308 Win. hos en vapenhandlare, pris 3750 kr.
Publicerat Mars 9, 201016 yr Ruger 77 görs allefall i vänster och det är samma bössa har jag för mig.Eller så var det Howa och ruger som var samma Men vänta det här blev ett galet inlägg. vid närmare eftertanke är det nog Howa och Ruger som är samma, och görs i vänster men bara i kal 30-06.. STOPP!!! FEL!!! Howa görs i Japan och är lite av en Remingtonklon. Ruger görs i USA och är lite av en moddad 98......typ. Hursomhelst helt olika. Men Ruger görs i vänster har jag för mig.
Publicerat Mars 9, 201016 yr Ruger 77 görs allefall i vänster och det är samma bössa har jag för mig.Eller så var det Howa och ruger som var samma Men vänta det här blev ett galet inlägg. vid närmare eftertanke är det nog Howa och Ruger som är samma, och görs i vänster men bara i kal 30-06.. Howa 1500 och Weatherby vanguard är samma sak. Tydligen nästan samma sak som en sako forester utan styrlist.
Publicerat Mars 10, 201016 yr STOPP!!! FEL!!! Howa görs i Japan och är lite av en Remingtonklon. Ruger görs i USA och är lite av en moddad 98......typ.Hursomhelst helt olika. Men Ruger görs i vänster har jag för mig. Ok..men detta är en sann historia. för några år sedan beställde jag en Howa vänster i cal 30-06 av Svante Nilssons vapen, en rostfri med grå laminat stock. när den kom hem stod det Ruger77 på den!!?? Knallade tillbaka till butiken när licensen var klar med Rugern under armen och frågade om de hade någon Howa hemma så jag kunde jämföra..ingen synlig skillnad alls vad jag kommer i håg. Samma kolv samma underbeslag samma avtryckare, samma lika allt
Publicerat November 25, 201015 yr Författare Är det någon som vet om en bössa i 308 w i vänsterutförande som kan vara lämplig för toppjakten???
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.