Publicerat Juli 11, 201115 yr Jag har alltid försäkrat mina hundar hos Agria, men tycker kanske att det är lite dyrt, så nu när nytillskottet skulle försäkras så började jag kolla upp lite alternativ... Jag valde Dina försäkringar denna gången... Tiden får väl utvisa om det var rätt val
Publicerat Juli 11, 201115 yr Bröt den 100 åriga traditionen häromåret då jag livit besviken på LF en gång för mycket. Har idag mina försäkringar på antingen Dina eller Folksam, sparade otroliga 35% på bytet och har fått mycket bättre service. Har jyckarna och fordon i Folksam medans jag har egendom hos Dina. Se över försäkringsskyddet, det lönar sig.
Publicerat Juli 11, 201115 yr Folksam har ringt mig, har sagt att jag har allt i LF,(bilar,hundar,barn gård). De har tackat för sig o sagt att de ej kunde göra något på priset.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.