Publicerat Augusti 8, 201115 yr Har jagat runt lite efter en stock till min Varberger, då hittade jag den här sidan. http://www.ltw.nu/main.asp?sida=21&scroll=-210&page=11 Mailade till han ang pris etc. Och han ville ha 2850:- för att göra en stock till mig med europeisk valnöt i klass AA, han sa att priset var lite högre än normalt för att jag ska ha en för vänster mekanism. Stocken är inpassad till 95% utan bakkappa och nätskärning. Låter väl rätt billigt elr? :S
Publicerat Augusti 10, 201115 yr Jadå. Betala inget i förskott är min erfarenhet. PMa om du vill veta mer.
Publicerat Augusti 10, 201115 yr Betala inget i förskott är min erfarenhet. Har tyvärr samma erfarenhet men då gällde det köp av ett vapenskåp.
Publicerat Augusti 10, 201115 yr Författare Jadå. Betala inget i förskott är min erfarenhet. PMa om du vill veta mer. Du har PM.
Publicerat Augusti 11, 201115 yr Tråkigt när det blir sådär. Jag handlade mycket av honom i mitten-slutet av 90-talet, inga problem då och en trevlig filur. Fast å andra sidan tyckte jag detsamma om riksvapenvandalen KG Nilsson i början. Ni kanske inte ska lita på mitt omdöme... -- Mats
Publicerat Augusti 11, 201115 yr Handlade också en del av honom på 90 och början av 2000-talet, och allt funkade bra. Har även sett ett par byggen som han har gjort med olika mauserlådor och laminatkolvar, och de var välgjorda. //Danne
Publicerat Augusti 11, 201115 yr Författare Man kan ju iof erbjuda halva kostnaden i förskott om han går med på det. Fast han sa ju att han ville ha hela i förskott, men om han vill sälja så borde han ju gå med på det.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.