Publicerat Januari 6, 201214 yr Hittade på detta av en slump. Okunnigheten är skrämmande. http://jinge.se/natur/jagarnas-riksforbund-vill-utrota-vargen-helt.htm
Publicerat Januari 6, 201214 yr Jinge har aldrig haft ett rätt i nått han skrivit, den gamle rödgardisten.. Inget att bry sig i.
Publicerat Januari 6, 201214 yr Författare Särskilt dumt var att han skulle finansiera yrkesjägare med pengar från jaktkortet. Edit: Statliga jägare ändrat till yrkesjägare.
Publicerat Januari 6, 201214 yr Att folk orkar hålla på. Jag skyller på 70 talets barnprogram som i Fablernas Värld och Disney
Publicerat Januari 6, 201214 yr Inget att bry sig i. Tycker jag att det är! Låter man dom här dårarna hållas och skrika fritt vet man aldrig vart det slutar.
Publicerat Januari 6, 201214 yr Jinge har aldrig haft ett rätt i nått han skrivit, den gamle rödgardisten.. Inget att bry sig i. Men problemet är att det finns många såna som han i Riksdagen, i alla partier, men framför allt inom V och MP
Publicerat Januari 6, 201214 yr Författare Jag är ju rädd för att folk börjar tro på sådana tokar som denne Jinge. En del gör det ju redan och när dessa börjar komma in i politiken kan det bli farligt.
Publicerat Januari 6, 201214 yr Just Jinge är inget att bry sig om, inget att göra helt enkelt. Han har som sagt inte många rätt öht och jag vet ett antal som faktiskt försökt sig på att bilda stackarn men icke, går inte. Det slutar alltid med att han hävdar att folk hotar och kränker honom och så raderar han friskt dvs det går inte att resonera med honom. Låt han somna in och hamna på skräphögen likt Adam Skevsnopp Mvh!
Publicerat Januari 6, 201214 yr Just Jinge är inget att bry sig om, inget att göra helt enkelt. Han har som sagt inte många rätt öht och jag vet ett antal som faktiskt försökt sig på att bilda stackarn men icke, går inte. Det slutar alltid med att han hävdar att folk hotar och kränker honom och så raderar han friskt dvs det går inte att resonera med honom. Låt han somna in och hamna på skräphögen likt Adam Skevsnopp Mvh! Precis. Det är slöseri på krut att försöka få den stollen att förstå något..
Publicerat Januari 6, 201214 yr Har även jag försökt med sakliga argument på hans sida. Det första publicerade han sen blev det väl svårt att svara för tokstollen, då raderade han inläggen:) Dom vill tydligen inte höra hur vi ser på saken. Han hävdade för övrigt att jag hade falsk mejl som anledning att plocka bort inläggen.
Publicerat Januari 7, 201214 yr Författare Gubben har tagit bort 2 av mina inlägg så då förstår jag vad ni menar. Han verkar ju helt vrickad.
Publicerat Januari 7, 201214 yr Samma här. Två välformulerade och resonerande inlägg som aldrig fick läsas. Alla andra perspektiv än för dom redan frälsta censureras tydligen. En skrämmande blog med slagsida åt det totalitära. Hårresande att man på allvar vill beröva (el snarare "befria" enligt det socialistiskt nyspråket) markägare rätten att bedriva viltvård. Statligt anställda jägare som bedriver viltvård på de platser och på det sätt som staten anser berättigad - är Sovjets fantastiska statsbygge redan bortcensurerad ur socialisternas minne?! Tvi vale ...
Publicerat Januari 7, 201214 yr Kommentarerna var ju nästan värre än inlägget i sig. Beväpnad milis, dags att återkalla vapenlicenser etc. Världsfrånvända stackare!
Publicerat Januari 7, 201214 yr Hittade på detta av en slump. http://jinge.se/natu...vargen-helt.htm Känns som han gjorde detsamma.
Publicerat Januari 7, 201214 yr Själv har jag inget att säga om Jinge, har en hel del erfarenheter från honom... Jag är ju gammal i gamet, trots allt! Sent from my iPhone using Tapatalk
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.