Hoppa till innehåll
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Jaktsidan

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Vem är Martin_gbg?

Featured Replies

Publicerat

När arbetsmoralen sviker såhär på fredag eftermiddag tänkte jag ta tag i detta med att presentera sig...

24 år, bosatt i Göteborg och nybliven jägare tillsammans med min sambo. Har en svärfar som jagat i 20 år och ibland undrar jag hur jag kunnat stå emot jaktsnacket såpass länge som jag gjort.. Nu är examen i alla fall gjord och vapen står i skåpet därhemma och det enda jag ångrar är att jag inte gjort detta tidigare.. :D

Som ung och nybliven jägare är det svårt att komma med i jaktlag eller få arrendera mark men jag har turen att få åka lite snålskjuts på svärfar som har medlem i ett par lag.

Vanligtvis går jag som hundförare med min Kh Vorsteh, som vi hämtade i somras. Hon är nu 1 år gammal och med intensiv träning är hon nu injagad på fågel men jag släpper henne på rå, räv, hare etc. då hon driver med skall - hon har också ställt älg för mig.

Jag har i alla fall skjutit lite fågel samt en bock i augusti. I morgon blir det återigen rådjursjakt och med lite tur kanske det blir jag som får skjuta för min hund och inte någon annan :)

Första toppfågeljakten är också inbokad och jag åker på torsdag till Värmland för att prova på detta.... <_<

Arbetar med rekrytering och bemanning som innefattar allt från införsäljning till leverans.

Trevlig helg och skitjakt på er!

Publicerat

Välkommen, Visst undrar man varför man väntade så länge på att börja jaga. Men bättre sen en aldrig.

Publicerat

Välkommen och kul att du skaffat dig en riktig hund ;)

Publicerat

Hej & välkommen hit! :)

Publicerat

Hej och välkommen! :)

Publicerat

välkommen :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gäst
Svara på detta ämne ...

Användare som läser detta 0

  • Inga registrerade användare tittar på detta sida.

Account

Navigation

Sök

Sök

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.