Publicerat Mars 9, 201412 yr Kan någon snäll bekräfta att jag inte är helt pantad?! Fått ärva ett par fällor, men känns som att det saknas nåt väsentligt, för jag fattar inte annars hur fan jag ska gillra mekanismen. Bifogar bild.
Publicerat Mars 10, 201412 yr Författare Bete Jamen, hur kunde jag missat det! Haha Men svårt hålla mekanismen i spänt läge med bete. :-P
Publicerat Mars 10, 201412 yr Kan någon snäll bekräfta att jag inte är helt pantad?! Fått ärva ett par fällor, men känns som att det saknas nåt väsentligt, för jag fattar inte annars hur fan jag ska gillra mekanismen. Bifogar bild. Det ska sitta en "arm" i profilen som utgör själva gillret.
Publicerat Mars 10, 201412 yr Författare Det ska sitta en "arm" i profilen som utgör själva gillret. Har googlat bilder, men har inte hittat någon bra bild som skulle tänkas illustrera hur den ska se ut som komplett. Tänkte om det är nåt man skulle kunna fixa själv.
Publicerat Mars 10, 201412 yr Om jag inte sett fel så är det väl den här. http://www.jagarnasriksforbund.se/bdh_filearea/Ungdomar/Lazze_fallan.pdf
Publicerat Mars 10, 201412 yr Om jag inte sett fel så är det väl den här. http://www.jagarnasriksforbund.se/bdh_filearea/Ungdomar/Lazze_fallan.pdf det är precis den. Det är "gillerstickan" som saknas.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.