Publicerat April 2, 201412 yr har fått erbjudande på en voere kombi 12/222 i fint skick. så lite frågor: Bra precision i kulpipan? Funkar det bra med uppspänningsfunktioen med toplevern ist för säkring som det är på dom? den ser ju väldigt smäcker å lätt ut så de ökar suget. är det en bra kombi eller ska jag satsa på en brno kombi 300 serie ist va tycker ni? kom med info och råd tack!
Publicerat April 2, 201412 yr Jag kan ingenting om Voere. Så det kanske inte är några problem. Men rent generellt vill jag påstå att man ökar risken för problem betydligt om man i ett brytvapen väljer en patron utan rand.
Publicerat April 2, 201412 yr Författare okej. jo helst hade jag haft en randpatron men de kan jag bortse från om detta är ett bra vapen
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.