Hoppa till innehåll
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Jaktsidan

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Väsk tips i juletider?

Featured Replies

Publicerat

Jag söker en "patronväska" som är ganska rymlig, med plats för mycket skott de gånger man nu behöver det. Men de gånger man inte behöver så mycket eldkraft så skall där vara plats för en mindre mängd patroner samt en thermos (modell liten) och kanske en liten videokamera eller något annat skoj.
Läder är en fördel då det håller bra och är lätt att blaska av om det blir mögigt. kanvas eller något annat slitstarkt material är också intressant. någon som har testat några olika? eller har den ultimata super väskan så är jag tacksam för svar! :thumbsup:  

Publicerat
  • Författare

en sådan till kråk/gåsjakten för min del  :wub:  Ska göra ett panik tilllägg i min lista till tomten, så det tipset tackar jag för!!!  :thumbsup: 

men väskan som jag först sökte ska nog vara lite mindre, modell axelväska, han som ska få den skall även kunna ha väskan när han går, Tex. klappjakt på hare, stå första drevet, gå andra, stå tredje, men ka skönt att kunna ha en liten kaffe termos med sig när man går 3-4 drev innan man tar fika/lunch. då blir nog den från cabelas snäppet för stor tror jag.

  • 3 weeks later...
Publicerat

en sådan till kråk/gåsjakten för min del :wub: Ska göra ett panik tilllägg i min lista till tomten, så det tipset tackar jag för!!! :thumbsup:

men väskan som jag först sökte ska nog vara lite mindre, modell axelväska, han som ska få den skall även kunna ha väskan när han går, Tex. klappjakt på hare, stå första drevet, gå andra, stå tredje, men ka skönt att kunna ha en liten kaffe termos med sig när man går 3-4 drev innan man tar fika/lunch. då blir nog den från cabelas snäppet för stor tror jag.

http://www.engelsons.se/jakt/julklappar/hundforarsack

Har en dylik och den är behaglig att bära. Har inte hårdtestat den men haft den några gånger vid promenadjakt för en extra tröja, kaffe och mackor.

Publicerat

Denna har jag.

http://baron.se/bags/shoulder-bag-brown/

Får plats med allt det där du nämner och lite till samtidigt som den är smidig o ha med sig.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gäst
Svara på detta ämne ...

Användare som läser detta 0

  • Inga registrerade användare tittar på detta sida.

Account

Navigation

Sök

Sök

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.