Publicerat Mars 23, 201313 yr Ps.för helvete Tepewe,du ger väl inte hunnrackarn torrköttet,dom fullkommligt älskar sånt!!
Publicerat Mars 23, 201313 yr Det jag fick nu smakade inte så salt, kan ju hända att dom snålat in på det? Hon är lite kräsen som sagt, vilket är bra för mig Skickat från min HTC One S via Tapatalk 2 Ok! Det skiljer kanske lite på recepten. Jag vet inte hur mycket salt d c lappkompis har i sitt recept. Ja visst är det det!
Publicerat Mars 23, 201313 yr Du blir ju aldrig jaktklar Tepewe när du inte har med dig allt i ryggan.
Publicerat Mars 23, 201313 yr Bry dig inte om Jonsson,han bara skräms,förmodligen bara för att han bor så jävla offside!
Publicerat Mars 23, 201313 yr Bry dig inte om Jonsson,han bara skräms,förmodligen bara för att han bor så jävla offside! Hahaha! Du vet säkert vad jag menar vid det här laget.
Publicerat Mars 23, 201313 yr Författare Ps.för helvete Tepewe,du ger väl inte hunnrackarn torrköttet,dom fullkommligt älskar sånt!! Japp, han älskar det och jag är en snäll människa som vill min skethund väl, så jag ger honom det han tycker om Köttet föll mig inte i smaken, men det visste jag ju inte innan..men jag tackar så mycket för servicen och den långa transporten - får kanske återgälda det nån dag! Skickat från min HTC One S via Tapatalk 2
Publicerat Mars 23, 201313 yr (salta aldrig kött innan just före stekning)det är en grundregel som jag fått lärt mig Det är precis tvärtom. Proffsen säger väl att man ska gnida in köttet i salt 15 min innan stekning. Skickat från mobilen
Publicerat Mars 23, 201313 yr Ok,vill du ha ett"träbonnalär"så är det säkert rätt.(översatt,lädret som sitter på översidan på trätofflen)
Publicerat Mars 23, 201313 yr Japp, han älskar det och jag är en snäll människa som vill min skethund väl, så jag ger honom det han tycker om Köttet föll mig inte i smaken, men det visste jag ju inte innan..men jag tackar så mycket för servicen och den långa transporten - får kanske återgälda det nån dag! Skickat från min HTC One S via Tapatalk 2 Ger du verkligen köttet till hunden? Det är åt helvete för salt för en hund. Hunden har inte den njuren o levern som en människa har. Även om jag också är en snäll människa så har jag aldrig gett någon av mina hundar torkat kött och det oavsett hur mycket dom har suttit o tiggt nedanför mig när jag har ätit.
Publicerat Mars 23, 201313 yr Författare Han får en LITEN bit nån gång ibland. Och som jag skrev tidigare - detta smakar inte alls salt! Men jag hör vad du säger, och ska för säkerhets skull inte ge honom mer! Skickat från min HTC One S via Tapatalk 2
Publicerat Mars 23, 201313 yr Men jag hör vad du säger, och ska för säkerhets skull inte ge honom mer! Skickat från min HTC One S via Tapatalk 2 Bra!
Publicerat Mars 31, 201313 yr Ett skepp kommer lastat med torkat kött Tepewe. Av 5 kg råkött så blev det ca. 1,8 kg o du har ca. 9 hg som blev hälften av det eftersom du ändrade dig. När du har en del av detta i ryggan så är du jaktklar. Jag hoppas att du kommer att tycka om mitt kött bättre än det som du fick från d c.
Publicerat April 3, 201313 yr Författare Don Corleone var väldigt just och lämnade kött till mig, att det sen inte föll mig i smaken är en annan femma.. Ska bli kul å smaka på ditt kött..och om det räcker med att lägga en bit i ryggsäcken för att vara jaktklar kan jag lösa det..även om den för evigt blir kvar i ryggsäcken Jag tackar för jobbet och servicen, återkommer med svar om smakupplevelsen när jag smakat på köttet Skickat från min HTC One S via Tapatalk 2
Publicerat April 3, 201313 yr Ja visst var det just av honom. En reko kompis mao. Du kan ju inte vara riktigt frisk om det inte passar dina smaklökar. Haha! Så kan man också göra men givetvis ska man äta av det också. Varsågod broder! Allt annat än MVG i betygsättning förkastar jag.
Publicerat April 3, 201313 yr Tepewe,ät inte för mycket av det goda!det kan sätta bra fart i tarmarna om man e ovan Skräckscenario är om du ligger å rullar dig i magkramper å fiser som värsta dynghögen,när DEN lunkar förbi passet! Och så lite kokkaffe på det
Publicerat April 3, 201313 yr Tepewe,ät inte för mycket av det goda!det kan sätta bra fart i tarmarna om man e ovan Skräckscenario är om du ligger å rullar dig i magkramper å fiser som värsta dynghögen,när DEN lunkar förbi passet! :woot: Och så lite kokkaffe på det ...om han inte fiser så far saltvärdet i blodet i topp med flera 100 %. Innan jag skulle in o byta knäled -09 så var jag på provtagning med jämna mellanrum o vid ett tillfälle så ringde läkaren till mig någon dag efter och frågade mig om jag hade ätit något speciellt. Inte mer än att jag har ätit en del torkat älgkött, svarade jag. Jaha, sa läkaren och det förklarade saltvärdet i blodet. Kokkaffet får man inte glömma. D c: Fiser du av torkat renkött??? Det gör inte jag.
Publicerat April 3, 201313 yr Låter vara osagt om det är just torrköttet som orsakar denna anatomiska kemiska reaktion,eller om det är tillbehören?
Publicerat April 3, 201313 yr Låter vara osagt om det är just torrköttet som orsakar denna anatomiska kemiska reaktion,eller om det är tillbehören? Haha! Vad tar du till då? Inte lämnar jag några dofter efter mig av varken det ena el. andra.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.