Hoppa till innehåll
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Jaktsidan

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 2018-04-18 in all areas

  1. Maichel
    11 points
    Skottet gick 23.31 2017-04-17, galt på 55kg med pyttesmå söta gaddar. Nu är grillsäsongen räddad /M
  2. W.T.
    Skjut inte de svarta nickel magnum!!! Dom är för fina! Vackraste skotten som gjorts tillsammans med special, de lila
  3. W.T.
    Visa aldrig var de är.... Det kan komma att fattas....
  4. Dahla
    2 points
    Sjöfågel = full trång så man når ut till 70 meter
  5. Hellhunter
  6. Mad Mike
    Säg inget till min 1100 om det bara, hon utfodras med papphylsor varje år utan gnäll /Mike
  7. sidelock
  8. Mikedafe
    1 point
    Vilken färg tänder nu har, så grattis till en stor än.
  9. lsjonsson
    1 point
    Det var en riktigt grann o fet bäver! Grattis John!
  10. Joacim
    Du menar de köttätande ninjahararna på Hyltan?
  11. Ken1
    Tycker nog att jag gav det en rimlig chans, samma sak vid jakt. Sköt på kakor/fågel som bara skulle ramlat ner men icke. Har sett folk med både 4 och 5 olika typer av patroner. Den ska skjutas där och den där och visst ibland skjuter dom bra men tror inte det beror på olika skott. Blev sponsrad av Staffan (Gyttorp) för många år sen och han tog förgivet att jag ville ha T3 skott som va det bästa han gjorde då, så att dom inte passade mej och bad om T1 istället. Nu håller jag med till Gamebore competition eley vip 24or till allt. sen har vi ju det där med tron!!!! Och den kan skjuta ner vad som helst på vilka avstånd som helst ?
  12. Ken1
    Jag har svårt för snabba patroner. Får helt fel bild, håller mej till patroner med moderat hastighet 400ich
  13. andershermansson7
    Hej hej funderar på det här med olika hastigheter på 24gr ammo.. Har skjutit caledonian Elite Steel i drygt två år ..rappa patroner har det känts som.. kollade upp hastigheten lite över 400 trodde 420-30!! Kollade deras premium plugg dom ligger där uppe@ Skjuter ju compak där blir det ju inte några längre håll,men rena crossers där kan jag känna att jag skulle kunna ha nytta av det.. rent skjuttekniskt så skiljer det ju rätt mkt(målbilden) vi skjuter ju med muskelminnet typ så tar ju en stund att programmera om .... Så hur känner ni och vad har ni för hastigheter på er ammo?? Jag vet att jag bombar o nördar lite mkt nu men ruskigt nyfiken av mig...(Lite asberger/adhd kanske.....)
  14. Dahla
    Hmm... Det har väl inget med projektet att göra... men jag var ute i garaget en stund för att ladda tumlaren med hylsor och putsade lite på kolven till bössan som är ämnet i tråden... Det blir en jäkla smäll och jag konstaterar att någon skjuter med studsare i direkt närhet till vår tomt... går runt huset och kommer till altanen och möts av det här... frugan och ungarna tyckte att vädret var bra för lite övningsskytte... kul
  15. Vestjakt
    Min M98 har samma stämplar Min borde vara av samma Orginal. Torsbo ville inte ge en krona för denna häromdagen i inbyte.
  16. Mad Mike
    Dags för farbror att boka tid hos optikern? Det står med stora bokstäver US 7 på asken /Mike
This leaderboard is set to Stockholm/GMT+02:00

Account

Navigation

Sök

Sök

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.