Hylsor kan du plocka på sportingbanan och kan unna dig de flådigaste, saga elite, gb black gold, white gold, Mirage T4 , och faktum är att fiocchi från XXL har en riktigt bra hylsa, så varför inte gå på Rio ? Jo rio har den i särklass fetaste tändhatten så beroende på vad man får tag på för tändhatt så kan den sitta löst ..
jag rekommenderar ricaricamunizion och dom skickar tändhattar, en bra het hatt är 688 som är lite större än cx2000 som trots att den är den bästa kan sitta aningen löst. Krut, Vectan A1 ger dig excellenta 32-34g och A0 funkar bra i 36-38g området, tyvärr får man inte tag på A1SP längre vilket är jävligt synd.
mini frakten brukar vara 43euro men då får man med rätt mkt grejer, hagel är förhållandevis dyrt och idag skulle jag inte köpa nåt annat än standard chilled shot alternativt 5% antimon svarta, förladdning så köp sg17-19-22 och Z2M 18-21 så klarar du dig bra, förl är billiga men glöm ej att 3,4 kg hagel endast räcker till 100 plugg