Hoppa till innehåll
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Jaktsidan

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Leaderboard

  1. Dansken

    Dansken

    Global Moderators
    24
    Poäng
    16 256
    Antal inlägg
  2. exabit

    exabit

    Bloggers
    11
    Poäng
    14 497
    Antal inlägg
  3. Islänningen

    Islänningen

    Bloggers
    11
    Poäng
    2 522
    Antal inlägg
  4. Mulle mek

    Mulle mek

    Bloggers
    7
    Poäng
    1 047
    Antal inlägg

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 2023-03-09 in all areas

  1. Hipshot
    Kollat lite efter en benelli Supersport, var in till en nasare och dryftade den frågan.. Där i ett ställ står en Browning med 81 pipor! Vart typ skitjobbigt.. På sikt vill jag ha en Super Sport och komma undan från Berettorna så byta in A400 Unico som är typ ny? Benellin får väl vänta.. Browningen var riktigt j-la nice faktiskt trots att jag hade rätt mkt kläder på i butiken. Låg perfekt, inte tung trots piplängden och samma choker som den befintliga Browningbocken. Lär få slanta upp en del men det är görbart.. Tror det är en budget browning i grunden, förmodligen sån där plastfilm över kolven som ger den en "snyggare" yta.. Ingen automatsäkring. Lite fundersam, hade varit så kul att testa 81 pipor!
  2. Daltorpet
    2 points
    Här en bild på min blandras. Hon ser nästan ut som en finnspets och många tror att hon är renrasig så det är lite kul tycker jag.
  3. Daltorpet
    1 point
    Jo det är sant och hade du frågat mig innan jag köpte den så hade jag också sagt så men i det tillfället när man fått nej från de få uppfödare man hittat av olika anledningar (oftast för att man inte haft trädskällare tidigare eller för att man bor "söderut") så tänkte jag att det är det jag måste betala. Det var dessutom bara hanen (finnspetsen) som var meriterad. Idag när jag haft vår första säsong är jag superglad och jag känner att vi har goda förutsättningar att få en underbar tid tillsammans. Vi har redan haft otroligt roligt med mycket tillfällen på både fågel och mård och grym jaktlust. Det enda jag tycker är ledsamt är att man inte kommer att kunna göra jaktprov. Jag hade gärna tagit en valp från en renrasig finnspets nu, men när man redan har fem jakthundar så säger tiden och framförallt frugan stopp.
  4. robban.jagaren
    Pulsar 455 Digex kan du få fatt på för 4-5000. Räcker gott och väl ut till runt 150m utan problem.
  5. tecno
    Så har då lingonlyset anlänt, byssen klar för inskjutning
  6. tecno
    Så är då min DS i 9.3x57RSE klar för att börja skjuta med, tog bara typ 13år att komma till detta
This leaderboard is set to Stockholm/GMT+02:00

Account

Navigation

Sök

Sök

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.