Hoppa till innehåll
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Jaktsidan

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Leaderboard

  1. Dansken

    Dansken

    Global Moderators
    16
    Poäng
    16 269
    Antal inlägg
  2. M-Ola

    M-Ola

    Bloggers
    13
    Poäng
    2 115
    Antal inlägg
  3. OlaK

    OlaK

    Bloggers
    6
    Poäng
    493
    Antal inlägg
  4. MarkusR

    MarkusR

    Global Moderators
    4
    Poäng
    15 809
    Antal inlägg

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 2023-05-23 in all areas

  1. TekDr
    Vänstervapen hos handlare lär va 308win till 99,9% (skulle tro princip allt är 308win oavsett höger eller vänster idag tyvärr 🤷‍♂️) så det lär va lättast att hitta och ammo finns överallt. Med den typen av jakt skulle väl jag välja den bössa som du tycker passar din kropp bäst med tanke på swing/balans med tanke på drevjakt. Pürsch är ju lugnare finlir så ett bra trycke är ju najs då, där är nog tikka/bergara bäst sen browning och berettan är solklart sist.
  2. TekDr
    Vad tänker du för kaliber? Och vad har du för tänkt primär jaktform? Påverkar ju lite om du vill ha tjockpipa etc vilka modeller från resp produktfamilj som faktiskt är alternativ. Tikka och Bergara (rem 700 footprint) lär ge dig mer möjligheter till eftermarknadsprylar. Tikkas enklare blånerade modeller är lite trista i finish, funderar på att ceracota min varmint när jag har lite extra deg som bränner i fickan för att bli av med det ”problemet”. Kanske inte ett problem för dig men värt att väga in beroende på tänkt modell X-bolten är väl egentligen inte så dum men personligen har jag inte fått nån kärlek till brownings studsare över lag. Beretta bör du känna på innan köp, trycket är…. Speciellt och känslan i repetering likaså. Men på sikt lär den ju bli ett flexibelt alternativ för pipbyten om det är nåt att ta in i beräkningen. En bonus är ju att den kommer med picatinnyskena direkt från fabrik så det är bara att klämma på vad man nu önskar med stort urval av ringar från alla tillverkare.
  3. alias

    TAX

    1 point
    Farsans tax gillar inte att bli blöt, så det var med stor möda hon höll sig kvar på den branta dikesslänten när hon skulle släcka törsten under gårdagens promenad. MVH Alias
  4. Engelbrekt
    Man kan ha det roligt i vadarbyxor…
This leaderboard is set to Stockholm/GMT+02:00

Account

Navigation

Sök

Sök

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.